Phone call icon
infoliin (sh leitud esemed) E-P 8:00 – 20:00 +372 643 4142
Leitud esemed

Esimene uus PESA tramm jõudis Tallinnasse ja asub läbima testkilomeetreid

Uus PESA tramm. Foto: Mark Kitajev

Esimene uus PESA tramm saabus ööl vastu kolmapäeva Tallinnasse ning alustab lähiajal testkilomeetrite läbimist, mis on oluline etapp enne uute trammide kasutuselevõttu. Ette nähtud tuhande kohustusliku testkilomeetri käigus hinnatakse trammide tehnilist seisukorda, sõiduomadusi ning nende sobivust Tallinna trammiteedele. Trammide põhjalik testimine annab kindluse, et need vastavad kõikidele ohutus- ja kvaliteedinõuetele. Plaanide kohaselt hakkavad uued trammid teenindama esmajärjekorras uut Vanasadama liini, mis peaks valmima suve lõpuks.

Ülemöödunud aastal riigihanke võitjaga PESA Bydgoszcz SA sõlmitud 52 miljoniline leping näeb ette 23 uue trammi tarnimist. Uute trammide kasutuselevõtt suurendab igapäevaselt sõitjaid vedavate trammide arvu ja aitab järk-järgult välja vahetada vanu amortiseerunud KT4-tüüpi tramme.

Poola ettevõtte PESA poolt toodetud uued Twist seeria trammid on varustatud tipptasemel tehnoloogiaga, mis pakub suuremat sõidumugavust ja ohutust. Trammid on kuue uksega, ette nähtud 184-le sõitjale, millest 65 on istekohad. Trammides on kliimaseade, USBA/C-tüüpi laadimispesad, kaasaegsed teavitusvõimalused ja avariiennetussüsteem, mis parandavad sõidukogemust kõigile sõitjatele. Lisaks on uutel trammidel madal sisenemine, mis teeb need kergesti ligipääsetavaks ka ratastoolikasutajatele ja lapsevankritega sõitjatele. 

TLT juhatuse liige Kaido Padar rõhutab, et uute trammide kasutuselevõtt on oluline samm linna ühistranspordi arendamisel. “Meie eesmärk on pakkuda sõitjatele mugavat, turvalist ja keskkonnasõbralikku ühistransporti. Nii äsja saabunud elektribussid kui ka uued PESA trammid aitavad meil seda eesmärki saavutada ning muudavad ühistranspordiga liiklemise linnas veelgi atraktiivsemaks ja tõhusamaks. Sõidukipark, mis kasutab erinevat liiki energiat annab meile kui teenuseosutajale paindlikkuse ka tingimustes, kus maailma energiahinnad järsult tõusevad või sõjalised konfliktid tekitavad tarneraskusi.”

TLT sõidukipargi uuendamine on osa linna laiemast strateegiast, mis hõlmab jätkusuutliku ja tõhusa ühistranspordi arendamist. Linnavalitsus jätkab tööd selle nimel, et pakkuda parimat võimalikku teenust ning aidata kaasa puhtama ja rohelisema linnakeskkonna loomisele.

Täna on TLT elektritranspordis sõitjaid teenindamas 63 trammi ning 42 trolli. Kogu elektritransport liigub 100% roheenergial. Juunikuus hakkavad teenindama sõitjaid uued elektribussid, mis kasutavad sõitmiseks roheelektrit ning uuel aastal on plaan soetada ka 30 uut gaasibussi.

Vaata videost, kuidas valmib uue trammitee ehitus: https://www.youtube.com/watch?v=GecOqT-CmyQ