Phone call icon
infoliin (sh leitud esemed) E-P 8:00 – 20:00 +372 643 4142
Leitud esemed

Mälestades Juri Savitskit (1939-2020)

TLT AS teatab sügava kurbusega, et 30. mail lahkus meie hulgast aastatel 1986-2000 Tallinna Trammi- ja Trollibussi Koondist juhtinud Juri Savitski.

Aeg, mil Juri Savitski juhtis pealinna elektritransporti, oli keeruline ja vastuoluline. Raske oli leida vahendeid trammi- ja trollipargi uuendamiseks. Varuosi sai hankida vaid valuuta eest, elektrihind kasvas lühikese ajaga kolmekordseks. Paljus just tänu Savitski ettevõtlikkusele, kes endise Žiguli autofirma esindajana Saksa DVs omas rahvusvahelise äri kogemust, suudeti siiski aastal 1990 muretseda Tallinna ühistranspordi jaoks Tšehhoslovakkiast 5 uhiuut KT-4 trammi. Edasine trammipargi täiendamine toimus Saksa DVst soetatud kasutuskõlblike pruugitud KT-4D arvelt. Jätkus ka vanade trammide renoveerimine ning sõitjate jaoks mugavamaks muutmine. Oma ametisoleku viimasel aastal sõlmis Savitski Berliini ettevõttega Mitterwalder Gerätebau lepingu KT-4 trammidele madalapõhjaliste keskosade paigaldamiseks, pannes aluse KT-6 margitähisega sõitjatesõbralikkude trammide ilmumisele Tallinna tänavapilti. Nii KT-4 kui ka KT-6 trammid teenindavad linlasi tänini.  

Oma ametiaja viimastel aastatel tuli Savitskil tõrjuda plaane trammiliikluse piiramiseks ja täielikuks kaotamiseks. Paljus tänu tema pingutustele loobuti kavast Tallinna trammiliiklus erastada.

Endised töökaaslased mäletavad Juri Savistkit asjaliku, tegusa ja sõnapidaja mehena, kes oskas vajadusel alluvaid toetada ning julgustada. Ta seadis innustavaid eesmärke ning leidis alati vahendid ning võimalused, kuidas nendeni jõuda.

TLT AS jagab lähedaste ja sõpradega nende leina. Mälestus töökast ja ettevõtlikust ühistranspordi juhist elab edasi meie tänastes püüetes, pakkuda linlastele turvalist ja mugavat elektritransporti.