Phone call icon
infoliin (sh leitud esemed) E-P 8:00 – 20:00 +372 643 4142
Leitud esemed

Eelmisel aastal läbis pealinna ühistransport üle 36 miljoni kilomeetri ning teenindas pea 100 miljonit reisijat

Tallinna Linnatranspordi (TLT) enam kui 523 ühissõidukit sõitsid läinud aastal kokku ligi 36 miljonit kilomeetrit ning teenindasid ca 100 miljonit reisijat, mis on 24,4 miljoni võrra rohkem kui 2021 aastal.

TLT juhatuse liikme Kaido Padarisõnul käivitusid ettevõttes protsessid, mis muudavad pakutava teenuse veelgi keskkonnahoidlikumaks, linnaruumi soosivamaks ning kasutajasõbralikumaks. „Meil on väga hea meel, et läinud aasta jooksul kasutas meie teenuseid ligi 100 miljonit reisijat ning loodame, et käesoleval aastal suudame meelitada veelgi rohkem inimesi ühistransporti kuna ühissõidukitega liiklemine on igal juhul võrreldes isikliku sõiduauto kasutamisega säästlikum valik nii hinna kui ka keskkonnahoiu vaates“, ütles Padar. Ta lisas, et reisijate rahuolu ja teenuse kvaliteedi tõstmiseks hakkab ettevõte veelgi rohkem tähelepanu pöörama just teeninduskultuurile, et muutuda transpordiettevõttest sammhaaval teenindusettevõtteks.

Padari sõnul oli lõppenud aasta  sündmusterohke ning TLT töökas meeskond suutis taas kinnitada, et ühistranspordi peale võib loota ka kõige raskematel hetkedel – pealinna ühistransport ei jää seisma. „Maikuus tähistasime väärikalt 100 aasta möödumist bussiliiklusest Tallinnas. Kui sajand tagasi oli meil viis bussiliini, kus sõitsid puupinkide ja ahiküttega sõidukid, siis täna teenindab linlasi tipptundidel 444 bussi, 32 trolli ja 47 trammi.  Sügisel jõudsid Eestisse kohale ka viimased 350-st gaasibussist ja seetõttu saatsime oma 16 aastat tallinlasi teenindanud diiselbussid viimsele teele. Linna busside keskmine vanus noorenes seega suisa 3,3 aasta peale, millise näitajaga oleme Euroopas väga heal kohal. Viisime edukalt lõpuni ka kauaoodatud trammihanke, mille tulemusena jõuavad paari aasta pärast Tallinnasse 23 uut trammi“, rääkis Padar.

Reisijate arvu ja läbisõidu kasvu taga on nii TLT teenuste kvaliteedi tõus, kuid kindlasti ka järsult kasvanud kütusehinnad ja üldine elukallidus, mis paneb inimesi üha enam otsustama tasuta ja ohutu ühistranspordi kasuks. Linnas liikudes ning eriti talviste ilmastikuolude korral on ühistransport hea võimalus jõuda kindlalt ja turvaliselt kohale.