Phone call icon
infoliin (sh leitud esemed) E-P 8:00 – 20:00 +372 643 4142
Leitud esemed

Elektribussid vallutavad pealinna tänavaid

Elektribussid. Foto: Mark Kitajev

Aprilli keskel Tallinna jõudnud 15 elektribussist on tänaseks suurem osa liinidele jõudnud ning esimesed kasvuraskused ületatud. Uus ajastu pealinna ühistranspordis on alanud.

Elektribussid on jõudnud teenindada sõitjaid nüüdseks liinidel nr 4, 8, 10, 16, 21A, 45 ja nr 36 liini laupäeviti ja pühapäeviti. Pealinlased on 100% särtsu täis bussid hästi omaks võtnud ning uue veeremi kasutuselevõtuga kaasnevad probleemid on saadud kiirelt lahendatud.

„Täna on igapäevaselt liinidel 11-12 elektribussi. Nagu kunagi gaasibusside puhul, ilmnes ka elektribusside liinile minnes mõningaid probleeme. See kõik on loomulik protsessi osa ning oskasime seda oodata. Oli juhtumeid, kus käivitusaku või mootor kuumenes üle, samuti vajasid häälestust uste seadistused. Kõik probleemid said aga kiirelt lahendatud ja bussid taas liinile naasta. Laadimisprotsess Väike-Õismäe lõppjaamas pantograaflaadija all sujub nüüdseks samuti edukalt. Täname meie tehnikadivisjoni, kelle asjatundlik ja kiire tegutsemine on siinkohal suureks abiks olnud,“ on teenindusdirektor Hannes Falteni sõnul sujunud kõik ootustepäraselt.

Uute busside kasuks räägib see, et need kasutavad 100% taastuvelektrit nagu meie trammid ja trollid. „Ühtlasi annab elektribusside kasutuselevõtt võimaluse saada juba peagi hindamatu kogemuse võrra targemaks. Nimelt näeme, kuidas akubussid meie ilmastikus talvisel ajal käituvad, millised on nende sõiduomadused ja sõitjamugavus. Loodame, et ka külmakraadides liinil sõitmine ning lumeoludes elektribussi laadimine sujub ja moodne elektriveerem jõuab tulevikus ka teiste Eesti linnade tänavaile,“ ütles juhatuse liige Kaido Padar.

Nüüdseks on läbi viidud TLT-s ka bussijuhtide koolitused uute elektribusside spetsiifika tundmaõppimiseks, et tagada sõitjatele parim teeninduskvaliteet.

Elektribusside soetuseprojekti maksumus on 10,3 miljonit eurot, millest 2,6 miljonit kattis Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) toetus.