Phone call icon
infoliin (sh leitud esemed) E-P 8:00 – 20:00 +372 643 4142
Leitud esemed

Esimese PESA trammi katsetused sujuvad edukalt

PESA trammi katsetused öösel. Foto: Mark Kitajev

Esimene uus PESA tramm saabus 29. mail Tallinnasse ning on nüüd läbimas kohustuslikke testkilomeetreid, mis on oluline etapp enne uute trammide kasutuselevõttu. Ette nähtud tuhande kohustusliku testkilomeetri käigus hinnatakse trammide tehnilist seisukorda, sõiduomadusi ning nende sobivust Tallinna trammiteedele. Trammide põhjalik testimine annab kindluse, et need vastavad kõikidele ohutus- ja kvaliteedinõuetele.

“Trammide täpne liinile asumise aeg sõltub testimiste edukast kulgemisest, kuid hetkeprognoosi põhjal saame öelda, et lähenevaks trammi 136. sünnipäevaks ehk 24. augustiks võiks olla esimene tramm juba sõitjaid teenindama asunud,” kommenteeris TLT teenindusdivisjoni juht Hannes Falten.

“Praeguse katseperioodi jooksul teostatakse erinevad kohustuslikud testid alates liinil sõitmise kontrollimisega ning lõpetades seisu ajal staatiliste katsete ning müratestidega. Seni on kõik katsed sujunud suuremate viperusteta ning olen kindel, et kui trammid lähevad peale teste liinile, on meil kasutusel väga head ja mugavad trammid,”  kommenteeris TLT elektritranspordi remondi valdkonna juht Sulev Viks.

Ülemöödunud aastal riigihanke võitjaga PESA Bydgoszcz SA sõlmitud 52 miljoniline leping näeb ette 23 uue trammi tarnimist. Uute trammide kasutuselevõtt suurendab igapäevaselt sõitjaid vedavate trammide arvu ja aitab järk-järgult välja vahetada vanu amortiseerunud KT4-tüüpi tramme. TLT sõidukipargi uuendamine on osa linna laiemast strateegiast, mis hõlmab jätkusuutliku ja tõhusa ühistranspordi arendamist.

Vaata pilte sisemusest: