Phone call icon
infoliin (sh leitud esemed) E-P 8:00 – 20:00 +372 643 4142
Leitud esemed

Esimesed gaasibussid alustasid proovisõite

Tallinnasse jõudsid kaks esimest gaasibussi, et läbida testperiood ja alustada seejärel sõitjate teenindamist. Kuu jooksul saab TLT veel kümmekond gaasibussi, mis moodustavad esimese osa sajast hangitavast bussist.

TLT juhatuse liige Otto Popeli sõnul on gaasibusside liinile jõudmise näol tegemist viimaste aastate suurima keskkonnasõbraliku uuendusega Tallinna ühistranspordis. “Esimesed kaks gaasibussi, liigend- ja normaalbuss, teevad esialgu testsõite, et saaks hinnata nende vastavust tellimusele ning tehnilist valmisolekut igapäevaseks liinitööks,” selgitas Popel ja lisas, et kui uued sõidukid vastavad kõikidele nõudmistele ning hankelepingu tingimustele, jäävad need testperioodi lõppedes kohe Tallinna. „Lähiaastatel jäävad uute busside kõrval liinile üksnes kõige uuemad euro6 saastenormidele vastavad diiselbussid,“ selgitas juhatuse liige, rõhutades, et gaasibusside suurimaks kasuteguriks on keskkonnasäästlikkus ning bussipargi uuendamisega hoitakse kokku remondi- ja ülalpidamiskuludelt.

Tallinna gaasibusside hankemaht on 26,96 miljonit eurot. Bussid ehitatakse Poola ettevõttes Solaris Bus & Coach, mis esitas  riigihankele parima pakkumuse.