Phone call icon
infoliin (sh leitud esemed) E-P 8:00 – 20:00 +372 643 4142
Leitud esemed

Jaak Joala tramm viib laulja austajad sõitma

24. augustil peetava Jaak Joala Fanclubi IV kokkutuleku ühe keskse sündmusena toimub sõit laululegendi nime kandva trammiga Kadriorust Tondile. 

Kokkutuleku korraldajate Helme Kevvai ja Maarja Doyle sõnul osaleb Eesti ühe armastatuima laulja mälestust hoidva klubi töös inimesi nii Eestimaalt kui ka mitmetest välisriikidest. „Et pakkuda Soomest ja Saksamaalt saabuvatele fännidele võimalust Jaak Joala mälestuseks nimetatud trammiga tutvuda, korraldame koostöös Tallinna Linnatranspordi ASiga spetsiaalse sõidu Kadriorust Tondile,“ lisasid Jaak Joala Fanclubi (JJFC) eestvedajad.

TLT ASi juhatuse esimees Deniss Boroditš kinnitas muusikasõprade ettevõtmist kommenteerides, et see tõestab veelkord, kui õige oli anda uuenduskuuri läbinud KT-6 trammidele tuntud muusikainimeste nimed, kellest üks väljapaistvamaid oli Eesti popmuusika vaieldamatu liider Jaak Joala.

Jaak Joala oli laulja, kelle sisemisest intelligentsist, erakordsest musikaalsusest, vokaalsest võimekusest ja sügavast professionaalsusest kantud looming vallutas kuulajaid nii koduses Eestis kui ka Venemaal ning mujal Ida-Euroopas.

Oma loometegevuse tipul, 1970–80-ndatel, oli Joala kõige tuntum Eesti laulja, kes esines viimase kohani välja müüdud staadionitel ning miljoniliste vaatajaskondadega telesaadetes.

Tramm JAAK väljub erisõiduks Kadrioru luigetiigi lähistel asuvalt rööbasteelt laupäeval 24. augustil kell 12.30. Fanclubi ja TLT AS kutsuvad ühisele trammisõidule kõiki, kellele oli südamelähedane Jaak Joala võrratu lauluhääl.