Phone call icon
infoliin (sh leitud esemed) E-P 8:00 – 20:00 +372 643 4142
Leitud esemed

Katrin Hankova: “Mulle tõesti meeldib minu töö!“

Katrin on trammijuhina töötanud juba 37 aastat ning selle aja jooksul on nähtud nii mõndagi muutumas. Kindlalt võib ta aga öelda seda, et armastus oma töö ja trammide vastu on säilinud samasugusena nagu omal ajal tööd alustades.

Koplis kasvanud ja igapäevaselt trammiliiklust nähes kasvas Katrinis ka armastus trammide vastu. Nõnda pole ime, ettrammijuhi kursustele tuli ta ning jäi siia tööle koos sõbrannaga praktiliselt kohe peale keskkooli lõppu. Oma töö juures meeldib Katrinile trammiga pidevalt liikumises olemine ning linna ja elanike pidev muutumine. Enim naudib ta suvisel ajal ja eriti varahommikuses päikesetõusus trammiga liinile minekut.  

Katrinil on tegelikult olemas tööaastatest ka võrdlus bussijuhiks olemisega. „Eelmise trammide seisaku aegu õppisin ümber bussijuhiks ning töötasin umbes 2 aastat siinsamas Tallinna Linnatranspordis bussijuhina. Kui aga trammiliiklus taas senises mahus taastus ning Alexander Martynenko mind trammiparki tööle tagasi kutsus, ei kõhelnud ma pikalt. Otsustasin tulla tagasi trammijuhiks, sest siin on kõik mu head kolleegid-sõbrannad, ühtehoidev meeskond ning ka tramm ise on mulle südamelähedasem,“ selgitab ta.

Kuigi Katrin on sõitnud kõigil olemasolevatel liinidel, on talle meeldinud enim sõita liini nr 1. „Kopli-Kadriorg on minu lemmik, selle vältel näen nii Kopli piirkonna muutumist kui Kadrioru hõngu. Aastate jooksul on muutunud nii linn kui reisijad, samuti liiklus. Küll võin aga öelda, et reisijate positiivsed emotsioonid, lehvitamine ja tänusõnad on olnud aastate jooksul kindlasti üheks motivaatoriks trammijuhiks olemisel,“ selgitab ta.

Katrin on juhtinud kõiki seni olemasolevaid trammimudeleid ning ootab põnevusega uusi, 2024. aastal Tallinna jõudvaid tramme. Samuti uuel marsruudil Vanasadamasse sõitmist. „Olen alati armastanud näha seda, kuidas muutub linn. Näiteks on muutunud aja jooksul kardinaalselt Viru väljak ja selle ümbrus, samuti Tartu maantee piirkond. Oleme oma töö käigus muutuste keskel, see on hoidnud erksana ja seda enam olen kindel, et minu tööalane tulevik jätkub trammide keskel!“

Soovin kogu meie toredale kollektiivile õnne Tallinna trammi sünnipäeval!