Phone call icon
infoliin (sh leitud esemed) E-P 8:00 – 20:00 +372 643 4142
Leitud esemed

Kollektiivleping tõstab Tallinna Linnatranspordi sõidukijuhtide alampalka

Tallinna Linnatranspordi AS, Eesti Transpordi- ja Teetöötajate Ametiühing ja Eesti Raudteelaste Ametiühing kirjutasid täna alla 2020. aasta kollektiivlepingule. Vastavalt lepingule tõuseb ühistranspordi sõidukijuhtide miinimumtöötasu ligi 6 protsenti 1292 euroni.

Lisaks sõidukijuhtide alampalgale lepiti uues kollektiivlepingus kokku ületundide tasustamine 1,6-kordse tunnitasuga, teise ja kolmanda haiguspäeva töötasu kompenseerimine 50 protsendi ulatuses, täiendkoolituste kulude katmine ning kogenud sõidukijuhtide tasu noorte juhtide väljaõpetamise eest.

“Uus kollektiivleping tõstab meie ettevõtte sõidukijuhtide keskmise töötasu oluliselt kõrgemaks üldisest ühistranspordi sõidukijuhtide alampalga kokkuleppest, kuid tihedas konkurentsis juhtide värbamiseks peame suutma pakkuda veel paremaid palgatingimusi, mis vastaksid juhtide ootustele tänasel tööjõuturul,” ütles Tallinna Linnatranspordi AS-i juhatuse esimees Deniss Boroditš, kelle sõnul kasvas sõidukijuhtide töötasu ettevõttes möödunud aastal ligi 9 protsenti.

Kokku töötab Eesti suurimas ühistranspordi ettevõttes 1968 inimest, kellest 1070 on bussijuhid, 131 trammijuhid ja 96 trollibussi juhid. Iga tööpäeva tipphetkel sõidab pealinna tänavatel 421 bussi, 45 trammi ja 32 trollibussi, mis teenindavad ligi 400 000 sõitjat.

“Kollektiivlepingu tingimused on meile absoluutne miinimum, kuid pingutame igapäevaselt, et püsida konkurentsis parimate ühissõidukijuhtide värbamiseks,” selgitas Boroditš. Tema sõnul on ettevõtte jaoks väga oluline pakkuda töötajatele paremaid töötingimusi, mis tähendab nii tööandja kulul treenimisvõimalusi kui ka kaasaegseid töövahendeid. “Ühe osana selle eesmärgi täitmiseks oleme kiiresti uuendamas ettevõtte sõidukiparki. Järgmise viie aasta jooksul ostab Tallinna Linnatransport kokku 350 uut keskkonnasõbralikku ja mugavat gaasibussi ja kuni 23 kaasaegset trammi.”

Tallinna Linnatranspordi AS, Eesti Transpordi- ja Teetöötajate Ametiühing ja Eesti Raudteelaste Ametiühing kirjutasid täna, 21. jaanuaril, alla 2020. aasta kollektiivlepingule ja sõitjateveo üldkokkuleppele aastateks 2020-2023.

Tallinna Linnatranspordi sõidukipargis on kokku 529 bussi, 70 trammi ja 50 trollibussi, millega teenindatakse pealinnas kokku 83 ühistranspordiliini ja aastas kokku rohkem kui 140 miljonit sõitjat.