Phone call icon
infoliin (sh leitud esemed) E-P 8:00 – 20:00 +372 643 4142
Leitud esemed

Kõrgepõhjalised bussid lähevad Tallinnas ajalikku

Täna, 11. juunil, võib Tallinna ühistranspordis näha kaht viimast kõrgepõhjalist bussi Volvo B12MA. Homsest on need sõidukid ajalugu ja tallinlasi jäävad teenindama üksnes madalapõhjalised mugavad bussid. See saab võimalikuks tänu Aktsiaseltsis Tallinna Linnatransport käivitunud bussiveeremi uuendamisele, mille tulemusel vahetatakse valdav osa linlasi teenindavatest bussidest välja uute gaasibusside vastu ning diiselbussidest jäävad sõitma vaid kõige uuemad Euro5 ja Euro6 normidele vastavad bussid. Madalapõhjalised moodsad bussid hõlbustavad ka liikumisraskustega ja elatanud inimeste liiklemist ühistranspordiga.

Esimene regulaarne bussiliin avati Tallinnas 22. mail 1922. aastal. Pea saja aasta vältel toimunud ühistranspordi areng on meid toonud tänasesse, kus esiplaanil seisab ohutus ja sõitjate mugavus, samuti busside võimekus rahuldada ka erivajadustega inimeste nõudmisi.

Esimene madalapõhjaline buss, Tartu tehases ehitatud Scania Hess, alustas Tallinnas sõite 10.novembril 1998.aastal. Sellest päevast algas ka kõrgepõhjaliste busside väljavahetamine madalapõhjaliste vastu. 11. juunil 2021 jõudis see protsess oma loogilise lahenduseni.