Phone call icon
infoliin (sh leitud esemed) E-P 8:00 – 20:00 +372 643 4142
Leitud esemed

Kristjan Salvetile meeldib bussiroolis

TLT on kiirete muutuste tuules. Üha enam keskendume pakutava teenuse kvaliteedile ning selleks, et parimaina püsida, vajame noori tarmukaid roolikeerajaid, kellele on oluline, et nende tehtu ka linlastelt positiivse hinnangu pälviks. Mõistmaks, millised väärtused ja väljakutsed meelitavad TLT-sse noorema põlvkonna esindajaid, tegime juttu Kristjan Salvetiga, kellel mõne aja eest täitus meie ettevõttes bussijuhina esimene tööaasta.

Bussijuhi tööd õppis Kristjan hindama juba maast madalast, kui tuttava bussijuhiga kaasa sõites sai tutvuda selle väärt ameti argipäevaga. Kohe, kui vanus lubas, õppis Kristjangi bussi juhtimise saladused ja nipid Odium autokoolis selgeks, ent kulus veel paar aastat, enne kui endale vajaliku kategooria load vormistas. Seejärel polnud enam kahtlust, et alustada tuleb Eesti suurimas ühistranspordiettevõttes TLT-s.

Kristjan on bussikabiinis oldud ajaga saanud selgeks, mida selle ameti pidajatelt oodatakse. Aastajagu tööd on õpetanud, et esmatähtis on jääda liikluses rahulikuks ning kui sujuvalt sõita, saab hakkama iga olukorraga. Enne bussijuhiks asumist kaubaautol sõites, oli klientidele tellimuste kättetoimetamisega pidevalt kiire ning õigeks ajaks kohalejõudmiseks tuli vahel jõulisemalt gaasi anda. Bussiga peatusest teise veeredes seda muret pole, kuna graafikud on mõistlikud ja tänu sellele kulub närve märksa vähem. Mõni liin tundub Kristjanile isegi liiga aeglane.

Mis puutub ettevõttesse ja selle juhtidesse, jagub Kristjanil vaid kiitvaid sõnu. Positiivse poole pealt märgib ta vastutulelikkust graafikute koostamisel ning et kui ootamatult läheb tarvis vaba päeva, siis see reeglina ka antakse. Kristjani arvates on põnev sõita erinevaid liine. Tema teenindada on nii 18, 36, 40, 23 kui ka 42, 12 ja 13 liinid. Kristjan ei pea end inimeseks, kes iga hinnaga vanast ja harjumuspärasest kinni hoiab, vaid pigem uutele väljakutsetele avatuks. Omaette väärtuseks on vaheldusrikas ja huvitav töökeskkond, mida TLT pakub,.

Oma tulevikku näeb Kristjan jätkuvalt bussiroolis. Lisaks ootab ta enda kõrvale üha rohkem noori ja hakkajaid tegijaid, kelle bussijuhiks tulekut takistab praegu seadus, mis lubab istuda ühissõiduki rooli alles kahekümne neljandast eluaastast. Kahjuks on selleks ajaks paljudel perspektiivikatel noortel juba amet valitud. Seadus vajaks muutmist, sest vanusepiiri alandamine tooks TLT-sse juurde tublit noort vahetust staažikatele juhtidele.

„Vanasadama trammiliini ehituse tõttu tõotab suvi tulla bussijuhtidele keerukas, kuid ega sellepärast tasu veel meelt heita,“ arvab Kristjan. Kuigi juba praegu on Laikmaa tänav parasjagu umbes ning Gonsiori ja Laikmaa täieliku sulgemise järel võib olukord veelgi teravneda, peab lootma sellele, et tööde lõppedes kesklinna liiklus taas normaliseerub. „See üks suvi tuleb lihtsalt vastu pidada,“ kinnitab Kristjan.

Aasta on Kristjanile möödunud huvitavalt. Oskustes on toimunud märgatav areng, lisandunud enesekindlust ja juhtkonna poolset usaldust. Soovime, et järgmised kümme, kakskümmend ja nii edasi aastat, sujuksid sama edukalt ning tulevaste tööjuubelite tähistamisel võiks Kristjan Salvet kinnitada, et peab maailma toredaimat ametit, maailma parimas ühistranspordiettevõttes.