Phone call icon
infoliin (sh leitud esemed) E-P 8:00 – 20:00 +372 643 4142
Leitud esemed

Pühapäeval toimub Tallinna Buss 100 koguperepäev

Pühapäeval, 22. mail tähistab AS Tallinna Linnatransport pealinna bussiliikluse 100. aastapäeva koguperepäevaga Vabaduse väljakul Tallinnas.
Sündmuse tähistamiseks sõidavad Tallinnas lisaks sõiduplaanijärgsetele ühissõidukitele ka TLT uus koolibuss, bussirong ning erikülalistena Tartu, Pärnu ja Narva linnaliinibussid.

22. mail kell 12 algab Tallinna Buss 100 koguperepäev Vabaduse väljakul.

„100 aastat bussiliiklust Tallinnas on väärikas tähtpäev – ühistransport on selle ajaga teinud läbi väga suure muutuse nii sõidukite, sõiduulatuse kui ka liiklussüsteemide poolelt. Sajandi tähistamiseks ootame kõiki transpordihuvilisi pühapäeval kell 12 Vabaduse väljakule, kus saab uudistada 19 erineval ajal linnaliinidel sõitnud ajastukohast bussi, kaasa elada ansamblile Regatt ja saada osa Ivan Orava meenutustest,“ selgitas TLT kommunikatsioonijuht Olga Polienko.

Vabaduse väljakul on avatud ka laste mänguala, kus saab meisterdada busse, ning maitsete ala, kus pakutakse retrohõngulisi sööke-jooke.

100. aastapäeva tähistamiseks on Tallinnasse tulnud tervituseks sõitma eriliinidel Tartu, Pärnu ja Narva linna bussid, lisaks osaleb eriliinil bussirong ning sõita saab ka uue Tallinna koolibussiga. Eriliinid sõidavad üle-linnalistel marsruutidel, et transportida huvilisi koguperepäevale ja tagasi linnaosadesse.

Narva GoBusi linnaliinibuss alustab eriliini sõitudega kell 11.30 Väike-Õismäe Parklast sõites kl 12-ks Vabaduse väljakule.

Pärnu SEBE linnaliinibuss stardib kell 11.00 Viimsi keskusest ja sõidab Lasnamäe kaudu kl 12-ks Vabaduse väljakule.

Tartu GoBusi buss väljub Vana-Pääskülast kell 11, sõites Nõmme kaudu 11.45-ks Vabaduse väljakule.

TLT koolibuss alustab ringsõitu kell 11.30 Koplist, et jõuda südapäevaks koguperepäevale.

Bussirong alustab 11.30 sõitu Lasnamäe Seli peatusest ja jõuab Laagna tee kaudu südapäevaks Vabaduse väljakule.

Kõik bussid jätkavad päeva jooksul ringsõite läbi Tallinna.

Jälgi sõiduplaani ning astu pardale, sest sõit nendes bussides on täiesti tasuta!

Liin A
Liin B
Liin C
Liin D
Liin E