Phone call icon
infoliin (sh leitud esemed) E-P 8:00 – 20:00 +372 643 4142
Leitud esemed

Rahvapeole Koplis saab sõita ajaloolise Ikarusega

Laupäeval, 26. augustil 12.00 algavale Tramm 135 rahvapeole saab sõita Vabaduse väljakult ajaloolise Ikarus bussiga.

Aktsiaselts Tallinna Linnatransport juhatuse liikme Kaido Padari sõnul on pealinnas ühistransporti pakkuvas ettevõttes trammid ja bussid omavahel head sõbrad ning seepärast otsustas TLT-s bussiliiklusega tegelev meeskond tähistada rööbastranspordi aastapäeva, pannes Vabaduse väljaku ja peopaiga vahele sõitma seitsmekümnendatel-kaheksakümnendatel Tallinna tänavaid ilmestanud kollase Ikarusbussi, millega eeskätt vanematel linlastel seostub kauneid nostalgilisi mälestusi lapsepõlvest ja noorusajast. „TLT on ühiselt toimiv ettevõte, kus parima ühistransporditeenuse pakkumise nimel pingutavad koos nii trammi-, trolli-, kui ka bussiliiklust korraldavad inimesed ning ühiselt tähistame ka erinevatele transpordiliikidele olulisi tähtpäevi,“ selgitab Padar.

Kollane nostalgiast pakatav Ikarus sõidab Marsruudil Vabaduse Väljak – Kristiine keskus – Sõle – Kopli, väljumistega Vabaduse väljaku peatusest kell 12:00, 13:00, 14:00 ja 15:00.

Rahvapidu Tramm 135 algab Kopli depoos kell 12.00 ning seal saab nii väljast kui seest uudistada vanu väärikaid ajaloolisi tramme. Depoo siseruumides demonstreeritakse filmiprogrammi ning on võimalus trammis sõites läbida trammipesula. Jagatakse spetsiaalselt selleks sündmuseks valminud sõidutalonge, mida on võimalik nostalgiat äratavates kompostrites märgistada ning Tramm 135 aastapäevatrükist, ülevaatega Tallinna trammi muljetavaldavast ajaloost.

Pidumeeleolu aitab ülal hoida kontsertkava depoo välialale püstitatud laval, kus astuvad üles mitmed muusikud, kelle auks on nimetatud tallinlasi teenindavad muusikatrammid.

Kell 12.00 alustab kontserdiga TLT puhkpilliorkester. 

12.30 esineb lõõtsamaestro Heino Tartes koos sõpradega.

13.30 laulab lastekoor Ellerhein kammerkoosseis.

14.30 astub lavale rahva lemmik igihaljas Anne Veski.

15.15 esitab Jaak Joala laule Kaur-Erik Pääsuke.

16.00 tuleb lavale üllatusesineja, pannes päevale vapustava punkti.

Lisaks huvitavatele tegevustele depoos ning nauditavale kontsertprogrammile väljuvad Kopli lõpp-peatusest ajalootrammi tuurid, mida TLT korraldab koostöös Tallinna Linnamuuseumiga ning kuhu saab registreeruda muuseumi kodulehel www.linnamuuseum.ee

Kogu programm on linlastele tasuta.