Phone call icon
infoliin (sh leitud esemed) E-P 8:00 – 20:00 +372 643 4142
Leitud esemed

Tallinna Linnatranspordi AS testib elektribussi

Tallinna Linnatranspordi AS alustas linnaliinidel elektribussi Yutong U12 testimist.

TLT AS juhatuse esimehe Deniss Boroditši sõnul on elektribussi testimisel kaks põhilist eesmärki. Ta selgitas, et proovitakse, kas tehase poolt lubatud näitajad nagu ühe laadimisega läbisõit, laadimiskiirus ja sõitjate kasutusmugavus ka meie oludes kinnitust leiavad ning testitakse elektribusside sobivust olemasolevate liinide teenindamiseks. “Eesti suurima ühistranspordi ettevõttena käime ajaga kaasas ning keskkonnasäästlikud tehnoloogiad on meie eelistus,“ lisas Boroditš.

Tallinnas testitakse maailma suurima elektribusside tootja kõige uuemat bussimudelit U12, mida esitleti esmakordselt Brüsselis ühistranspordi messil Busworld. Hiina tootja elektribusse kasutatakse regulaarses liiniveos Pariisis, Sofias, Suurbritannias ning ka meie lähinaabrite juures Espoos.  

U12 tarniva Yutongi ametliku esindaja Busnexi tegevjuhi Simonas Ramanauskase kinnitusel soovitakse Kesk- ja Põhja-Euroopasse keskkonnasõbralike transpordilahenduste vahendajana tõestada, et Yutongi bussid oleks Tallinna Linnatranspordi ASi jaoks hea valik. „U12 on innovatiivne mudel, mis sobib ideaalselt Eesti kliimasse,” lisas Ramanauskas.

Deniss Boroditš ütles, et ligi 10% kõigist Euroopas kasutusele võetavatest bussidest on elektrilised, neist võrdlemisi suur osa toodetud Hiinas. “Euroopa tootjate pingutustest hoolimata areneb elektribusside tehnoloogia kiiremini Aasias, kuhu koonduvad ka suuremad tootmismahud, mistõttu tuleb Hiina busse tähelepanelikult tundma õppida,” põhjendas Boroditš Yutongi bussi testimist, märkides, et TLT AS on testinud ka Euroopa tootjate Mercedes-Benz ja Solaris elektribusse.

Yutong U12 elektribuss on 12 meetri pikkune mugava sõitjateruumiga linnasõiduk, kus energiavarustuse tagab 422kWh mahutavusega aku, millega tagatakse ühe laadimisega maksimaalne läbisõit kuni 400 kilomeetrit. Olenevalt bussi tehnilisest spetsifikatsioonist mahutab Yutong U12 kuni 85 reisijat ning kaks ratastooli või lapsevankrit.

Tallinna Linnatranspordi AS teenindab pealinnas 81 ühistranspordiliinil aastas kokku rohkem kui 140 miljonit sõitjat. Aastaks 2035 soovitakse jätta liinidele üksnes elektrisõidukid.