Phone call icon
infoliin (sh leitud esemed) E-P 8:00 – 20:00 +372 643 4142
Leitud esemed

Tallinna Linnatransport kutsub üles kasutama ühistransporti: ühistransporti kasutades teed õige valiku

Tallinna Linnatransport kutsub inimesi üles linnas liigeldes kasutama rohkem ühistransporti. Eelistades ühistransporti saavad linlased säästa oma raha, aega, tervist ja panustada looduse hoidmisele. 

AS Tallinna Linnatranspordi (TLT) juhatuse esimees Kaido Padar soovitab teha kõrge inflatsiooni ajal tark valik ja kasutada raha säästmiseks linnas liiklemisel auto asemel tasuta ühistransporti: „Igal autoomanikul on teada pikk loetelu autosõiduga kaasnevatest kuludest, alustades kütusest, hooldusest, lisatarvikutest ja lõpetades parkimistasudega. Seda kõike on võimalik optimeerida, kui valida kasvõi aeg-ajalt liiklemiseks ühistransport.“

Tallinna ühistransport on linnaelanike poolt kõrgelt hinnatud ja populaarne liikumisviis. Eelmisel aastal TLT ja Turu-uuringute AS-i läbi viidud rahulolu-uuringust selgus, et 85% pealinlastest on ühistranspordi korraldusega rahul, mis on viimase viie aasta parim tulemus. Uuringu põhjal on ühissõidukid pealinna elanike jaoks endiselt olulisteks liikumisvahenditeks. Ühistransporti kasutab lausa 81% vastanutest, 2020. aastal oli see 77%. Kõige sagedamini sõidetakse endiselt bussiga, millel on igapäevaseid kasutajaid 32% ning sellele järgnevad võrdselt troll (8%) ja tramm (8%). On oodata, et sellel aastal võib ühistranspordi sõitjate arv läheneda koroonapandeemia eelse tasemele ehk vähemalt 100 miljoni sõitjani.

Tallinna linnatransport ei jää seisma

Kütusehindade tõus mõjutab kõiki valdkondi ning sealhulgas ka ühistransporti, kuid Padar kinnitab, et Tallinna linnatranspordile saab ka edaspidi loota: “Üks, mis on kindel: Tallinna linnatransport ei jää seisma. Reisijate rahuolu, teenuse kõrge kvaliteet, ohutus ja mugavus on peamised kriteeriumid, millest TLT oma tegevuses lähtub. Bussid sõidavad pealinnas juba 100 aastat, trammid veel kauem – 134 aastat. Sajandi sisse on mahtunud erinevad sündmused: vahetusid valitsused, muutusid inimeste eelistused ning ka kütuseturul on olnud tormilised ajad. Aga vaatamata sellele alustavad bussid, trammid ja trollid igapäevaselt oma sõitu kell 5 hommikul ning lõpetavad südaööl. Julgen kinnitada, isegi kui maailm seisma jääb, liigume meie ikka edasi.“

Septembris viib TLT läbi ühistranspordi populariseerimise kampaania. Kooliaasta algusega seonduva suurenenud liikluskoormuse vähendamiseks soovitatakse kasutada auto asemel ühistransporti kasvõi aeg-ajalt. Koolilaste jaoks on TLT pannud käima kolmel liinil spetsiaalsed koolibussid, et lapsed saaksid turvaliselt ja mugavalt äärelinnadest kesklinna kooli. 

Kampaania raames toob TLT välja ühistranspordi kasutamise eelised. Bussi, trammi või trolliga sõitmine on tallinlastele tasuta ning seega aitab kokku hoida transpordikulude pealt. Samuti on ühistranspordis võimalik sõitmise ajal kasutada aega endale meelepäraselt vältides liiklemisest tulenevat stressi. “Kampaania juhib tähelepanu ka sellele, et üks bussitäis reisijaid hoiab linnaruumist ära 55 auto heitmed ja liikluskoormuse, muutes Tallinna puhtama õhuga linnaks, mis väärib rohelise pealinna tiitlit,” märkis TLT juhatuse esimees Padar.