Phone call icon
infoliin (sh leitud esemed) E-P 8:00 – 20:00 +372 643 4142
Leitud esemed

Oleme ümberkorraldusteks kesklinna ja Tondi liikluses valmis

TLT sõidukijuhid on muudatusteks valmis. Foto: erakogu

4. märtsil jätkub Vanasadama trammitee ehitus ning 15. märtsil algavad tööd Tondi raudteeületuse rekonstrueerimise lõpuleviimiseks, mis toovad endaga ajutised ümberkorraldused kesklinna ja Tondi piirkonna liikluses.

Tallinna Linnatranspordi Aktsiaseltsi juhatuse liikme Kaido Padari sõnul on linlastele ühistransporditeenust pakkuv ettevõte liikluse ümberkorraldusteks valmis ning on tehtud vajalikud ettevalmistused, et tallinlaste võimalused toimekindla ja mugava ühistranspordi kasutamisel ei halveneks. „Oleme vaadanud üle uued liiklusskeemid ja tänavate sulgemisega arvestavad graafikud ning leidnud optimaalsemad lahendused tööala läbivate transpordiliinide täies mahus käigus hoidmiseks. Meil on eelmisest aastast head kogemused, kuidas tänavate sulgemiste ajal vältida liiklusseisakuid ning meie bussi- ja trammijuhid saavad keerulistes oludes hakkama,“ lisas Padar.

4. märtsil algavad tööd Mere puiestee Rannavärava ja Sadama tänava vahelisel lõigul ning Ahtri ja Hobujaama tänava ristmikul, mille teostamiseks suletakse liiklus Mere puiestee kesklinna sõidusuunal Suur-Rannaväravast Ahtri tänavani ning Ahtri tänav Reidi tee ja Pirita sõidusuunal. Rannamäe teelt ja Põhja puiesteelt Pirita suunas kulgev liiklus viiakse Mere puiesteel Põhja-Tallinna sõidusuunale ning Ahtri tänava kesklinna sõidusuunale, mis muudab nimetatud tänavalõigud kahesuunalisteks. Mere puiesteel planeeritakse liikluse osalist avamist juulis ning täielikku avamist septembris. Ahtri tänaval planeeritakse senise liikluskorralduse taastamist juunis.

Seoses ehitustöödega suunatakse alates 4. märtsi tööpäeva algusest kuni 7. juuni tööpäeva lõpuni ümbersõidule bussiliinid nr 2, 3, 8, 20, 20A, 21, 21B, 34, 38, 41, 41B, 66, 73, 91, 92, 93 ja 96.

Linlaste muudatustest teavitamiseks, paigaldatakse bussipeatustesse infotahvlid. Tagatud on võimalused ümberistumiseks lähimates peatustes. Sõiduplaanid, reisiplaneerija, liikumislogistika ja peatuste asukohad leiab TLT kodulehelt tlt.ee/soitjale/ või veebilehelt transport.tallinn.ee.

Suurem Vanasadama trammitee ehitustöödega seotud muudatus on kavandatud mai algusesse. Skoone bastioni staadioni alale rajatakse trammide tagasipöördering ning alates 6. maist jääb Kopli suunda teenindama ajutine trammiliin nr 1 Kopli – Linnahall. Tavapärane trammiliiklus Kopli suunal taastub augustis. Tagasipöörderingi ehitustööde ajal ajavahemikul 3. mai kell 20.00 kuni 5. mai päeva lõpuni on kogu Kopli suunaline trammiliiklus katkestatud. Trammiliin nr 1 suletakse 3. maist kell 20.00 kuni 5. mai päeva lõpuni, trammiliinid nr 2 ja 5 suletakse 3. mail kell 20.00 kuni 18. augustini.

15. märtsist jätkub Tondi raudteeülesõidu rekonstrueerimine. Toimub esimese sõidurea asfalteerimine Kotka tänaval ning teise sõidurea katendi freesimine. Tondi tänava trammitee lõigus toimub tehnovõrkude rekonstrueerimine ning trammitee ümberehitus. Tööde ajaks suletakse Tondi tänav lõigul Alevi tänava ristmikust kuni Tondi ülesõiduni.

15. märtsist kuni 1. augustini suletakse Tondi trammide lõppjaam. Ajavahemikul 15. märts kuni 1. august lühendatakse trammiliinid nr 3 ja 4 Vana-Lõuna trammide pöörderingini. Liinid nr 1, 2 ja 5 jätkavad tavapärasel liikumisteel kuni 3. maini kella 20.00. Tondi viadukti ehitustööd kestavad 2024. aasta lõpuni.

4. märtsil algavad kaevetööd Masina tänaval, kus paigaldatakse uus veetoru ja osaliselt vahetatakse välja kanalisatsioon. Tänav jääb suletuks 15. maini ning liin 54 suunatakse selleks ajaks ümbersõidule.

2024 tuleb Tallinna liikluses veel probleemne, kuid nii Vanasadama trammitee kui Tondi viadukti ehitustöid tehakse selleks, et järgnevatel aastatel oleks liiklus Tallinnas sujuvam ning mis esmatähtis, paremate ühistranspordivõimalustega kõigile linlastele. Sel suvel tuleb arvestada keeruliste liiklusoludega, ent parema tuleviku nimel võib ajutised ebamugavused välja kannatada.