Phone call icon
infoliin (sh leitud esemed) E-P 8:00 – 20:00 +372 643 4142
Leitud esemed

Tallinna Linnatransport tänab inimesi abi eest eilse lumetormiga hakkamasaamisel 

Tallinna Linnatransport tänab kõiki ühistranspordi juhte ja abipersonali, kes vaatamata eilsetele rasketele ilmaoludele suutsid linna ühistransporditeenused töös hoida. 

Ehkki esmaspäevane lumetorm pakkus liikluses ühissõidukite juhtidele väljakutseid, oli Tallinna ühistransporditeenus toimimas ja ühtegi tõsisemat avariid ei olnud. Ekstreemsete tee- ja ilmastikuolude tõttu oli küll liinidel tõrkeid ning ööpäeva jooksul toimus ühissõidukitega 16 liiklusjuhtumit, mida menetletakse, kuid tänu pühendunud töötajatele ja abivalmile kogukonnale likvideeriti kõik tekkinud seisakud.  

Tallinna Linnatranspordi juhatuse liige Kaido Padar rääkis, et on äärmiselt tänulik kõigile oma töötajatele ja vabatahtlikele, kes eile appi tulid. “Viimase ööpäeva jooksul on ühistranspordi juhid ja abipersonal töötanud väsimatult  – enam kui 1000 inimest töötasid selle nimel, et ühistransporditeenus toimiks hästi ning selleks, et aidata kõigil inimestel vaatamata keerulistele liiklusoludele jõuda turvaliselt sihtkohta. On suur saavutus hoida nii keerulises olukorras teenused toimimas. See nõudis iga töötaja pühendumist kui ka hästi toimivat meeskonnatööd,” ütles Padar. 

“Oleme äärmiselt tänulikud ka kõikidele tavakodanikele, kes vabatahtlikult tulid ühistranspordi juhtidele appi. Tänu nende panusele saime ühiselt hoida liikluse toimimas just nii hästi, kui see oli võimalik. Meile tuldi appi nii sõidukite lumest väljakaevamiste, lükkamiste ja tõmbamistega. Näiteks ühel juhul organiseerisid ümberkaudsed elanikud bussijuhtidele ka tualettruumi kasutamise võimaluse, kui Randla tänava lõpus tekkis pikem seisak,” rääkis Padar. “Eile nähtud linlaste abivalmidus oli tõesti südantliigutav ning soovime tänada neid, kes meile appi tulid,” täpsustas Padar. 

TLT tehniline abi käis lumetormi ajal väljas 83 korda ning puksiirautod töötasid maksimaalse võimekusega. Puksiirautode abil toimetati sõidukeid tagasi liinidelt hilise ööni – osad bussid õnnestus bussiparki toimetada alles kella 4 paiku hommikul. Hommikuks olid kõik 444 bussi, 32 trolli ja 47 trammi taas tänavatel väljas vastavalt sügistalvisele graafikule.