Phone call icon
infoliin (sh leitud esemed) E-P 8:00 – 20:00 +372 643 4142
Leitud esemed

Tallinna trammides kõlab muusika

Rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril, saavad tallinlased ja linna külalised lisaks kontserdisaalidele nautida muusikat ka neljas muusikatrammis.

Tallinna Linnatranspordi AS juhatuse esimehe Deniss Boroditši kinnitusel on ettevõte väga rahul, et Muusikapäeva korraldajad on ühe kontserdipaigana võtnud kasutusele trammid. „Kontserdid on trammides toimunud ka varasematel aastatel ning pälvinud hea vastuvõtu. Hindame muusikat ja oleme toonud liinile kaksteist nimelist muusikatrammi, millest neljas saabki 1. oktoobril elavat muusikat kuulata,“ selgitas Boroditš.

„Trammikontserdid on võimalus üsna kogemata muusika sisse sattuda, ilma et seda oleks üldse planeerinud,“ lausus Eesti Muusikanõukogu juhatuse liige ja üks Muusikapäeva korraldajatest, Kaisa Lõhmus, kelle sõnul on osa kontserte meelega kavandatud avalikku ruumi, et haarata ka need inimesed, kes spetsiaalselt midagi kuulama minna pole plaaninud.

TLT AS trammiteenistuse direktor Andres Arukivi näeb trammikontsertides võimalust ühistransporti linlaste hulgas veelgi populaarsemaks muuta. „Kui lähed Georg Otsa nimelisse trammi ja kuuled laule tema repertuaarist või Ellerheina trammis kõlab muusika selle noorusliku koori esituses, siis on tegemist kogemusega, mis jääb meelde pikaks ajaks,“ arvab Arukivi.

Tallinna Linnatranspordi AS on läinud aasta septembrist alates saatnud liinile 12 muusikatrammi, mis said nime Neeme Järvi, Anne Veski, ansambel Smilersi, lõõtsamaestro Heino Tartese, vabaduslauliku Alo Mattiiseni, unustamatu Georg Otsa, igihalja Raimond Valgre, Eesti levimuusika kuninga Jaak Joala, dirigent Peeter Sauli, maestro Eri Klasi, koori Ellerhein ja laulutaat Gustav Ernesaksa järgi.

Rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril, toimub üle Eesti 108 tasuta kontserti. Tallinna programm on rikkalik ning lisaks esinduslikele kontsertsaalidele ja kultuurikeskustele toimub veel palju huvitavat, sealhulgas kontserdid neljas muusikatrammis:

9.26 Koplist liinil nr 1 väljuval Georg Otsa trammil esinevad Kolm Musketäri koosseisus Tõnis Sarap (klaver), Silver Piiroja (klaver), Kaur Pennert (klaver).

16.09 Suur-Paalast liinile nr 2 väljuvas Heino Tartese trammis tõmbab lõõtsa maestro Heino Tartes isiklikult.

17.29 Tondilt liinile nr 3 sõitvas Raimond Valgre trammis esitab helilooja loomingut ja rõõmustab reisijaid Kammerkoor Collegium Musicale dirigent Endrik Üksvärava juhendamisel.

17.35 väljub Koplist liinile nr 2 tramm Ellerhein, kus muusikat pakub trammile nime andnud koor.

Kõik, kellel soovi ja võimalust, on kutsutud tasuta Muusikapäeva kontsertidest osa saama!