Phone call icon
infoliin (sh leitud esemed) E-P 8:00 – 20:00 +372 643 4142
Leitud esemed

Tallinna ühistranspordiga teenindati eelmisel aastal ligi 133 miljonit reisijat

Tallinna Linnatranspordi (TLT) enam kui 650 ühissõidukit sõitsid läinud aastal kokku ligi 36 miljonit kilomeetrit ning teenindasid ligi 133 miljonit reisijat, mis on 36,5 miljoni võrra rohkem kui 2022. aastal.

Reisijate arvu ja läbisõidu kasvu taga on tallinlaste tavapärase liikumise juurde naasmine, kuid kindlasti ka üldine elukallidus, mis paneb inimesi üha enam otsustama tasuta ja mugavaid ühendusi pakkuva ühistranspordi kasuks. Lõppenud aasta näitas, et ühistranspordiga on sageli linnas mugavam liigelda, sest puudub parkimise mure ning arendustööd liinivõrgu parandamisel on samuti teinud ühendused eri linnaosade vahel sõitjatele mugavamaks ja ligipääsetavamaks, pakkudes head alternatiivi isikliku auto kasutamisele. Selles suunas jätkub töö ka käesoleval aastal.

TLT juhatuse liikme Kaido Padari sõnul oli lõppenud aasta väljakutseterohke just suurte muudatuste arvukuse tõttu. „Pidev kohanemine, graafikute ümbertegemine, reisijate teavitamine ja ajutised liinid. Pidime kohanema nii kesklinna piirkonnas toimunud suurte ehitustega kui ka üle minema uuele liinivõrgule. Naljaga pooleks saame öelda, et ühistransport oli seal, kus oli elu ja liikumine. Kõik juba teavad ja võtavad iseenesestmõistetavana, et nädalalõppudel sõidavad ööbussid. Kindlasti teeb rõõmu see, et iga kuuga tuli reisijaid aina juurde ja mõnele liinile pidime busse lausa juurde lisama. Soovime, et inimesed usaldaksid meid veel rohkem ning et nende esimene valik oleks just ühistransport,“ sõnas Padar.

Ta lisas, et reisijate rahuolu ja teenuse kvaliteedi tõstmiseks jätkab ettevõte ka käesoleval aastal teenuse keskkonnahoidlikumaks, linnaruumi soosivamaks ning kasutajasõbralikumaks muutmisega ning samuti on eesmärk keskenduda veel enam teeninduskultuurile ja kvaliteedile, et muutuda transpordiettevõttest sammhaaval kaasaegseks teenindusettevõtteks.

Padari sõnul oli eelmine aasta ka lepingute sõlmimise aasta. „Kui täna teenindab linlasi tipptundidel 542 bussi, 45 trolli ja 65 trammi, siis juba sel kevadel täieneb meie veerem nii uute trammide kui ka elektribussidega. Saabuvad esimesed 15 elektribussi. 23-st tellitud moodsast PESA trammist jõuavad sel kevadel Tallinna esimesed 12. Lisaks algavad ettevalmistused uute trollibusside hankimiseks,” rääkis Padar.

2023. aasta numbrites:

Bussiga tehti ligi 2,5 miljonit veootsa, teenindades ligi 103 miljonit reisijat;

Trolliga tehti ligi 300 000 veootsa, teenindades ligi 10,2 miljonit reisijat;

Trammiga tehti ligi 300 000 veootsa, teenindades ligi 20,1 miljonit reisijat;

Sotsiaaltranspordiga tehti ligi 160 000 veootsa, teenindades igakuiselt ligi 550 unikaalset klienti.