Phone call icon
infoliin (sh leitud esemed) E-P 8:00 – 20:00 +372 643 4142
Leitud esemed

TLT AS jätkab ekskursioone „Kus trammid magavad?“

Tallinna Linnatranspordi ASi trammiteenistus jätkab läinud aastal käivitunud projekti „Kus trammid magavad?“, mille käigus on lastel võimalik tutvuda nii Kesklinna kui ka Kopli trammidepooga.

TLT ASi juhatuse esimees Deniss Boroditš kinnitas, et otsus populaarse laste huviürituste sarja jätkamiseks tehti arvestades lasteaedade ja koolide suurt huvi depookülastuste vastu. „Just lapsepõlves on kõige õigem aeg kujundada keskkonnateadlikke vaateid, mille üheks osaks on kindlasti ühistranspordi eelistamine. Me tutvustame lastele depoo tööd ning näitame tramme koguni nii lähedalt, et igaüks saab kogeda tunnet, mis tekib maailma kõrgelt juhisistmelt vaadates,“ selgitas Boroditš.

TLT AS trammiteenistuse direktor Andres Arukivi tunnistas, et laste tutvumisürituse korraldamisel on mängus ka väike omakasu. „Loodame, et trammide hingeeluga maast madalast kursis lastest vähemalt mõned valivad tulevikus trammijuhi või -hooldaja köitva ameti, sest nupukaid ja häid töötajaid on meie areneval ettevõttel alati tarvis,“ kõneles Arukivi.

Trammid on muutunud aasta-aastalt tallinlaste seas üha populaarsemaks. Sellele on aidanud kaasa 2017. aastal lõppenud kompleksne trammiteede renoveerimine, mis lisas mugavust ning ohutust. Vähetähtis pole trammiliikluse populaarsuse tõstmisel ka tõik, et linnarahvast teenindavad trammid kannavad tuntud poliitikute, muusikute ja kauneid naisenimesid, mis muudab ühissõidukid linlastele lähedasteks ja omanäolisteks. 

Läinud aastal külastas Kopli ja Vana-Lõuna trammidepoosid 43 lasteaia ja 37 algklasside gruppi kokku ligi kahe ja pooletuhande mudilasega.

Huvilistel on võimalik depoode külastuseks registreeruda meilil katri.metsma@tlt.ee või telefonitsi 643 4262. Ekskursioone korraldatakse, kuni soovijaid jätkub.