Phone call icon
infoliin (sh leitud esemed) E-P 8:00 – 20:00 +372 643 4142
Leitud esemed

TLT AS kutsub huvilisi Kopli depoosse

Laupäeval, 14. septembril kell 13.00-16.00, avab ajalooline Kopli depoo, osana KopliFesti sündmustest, uksed kõigile Tallinna trammindusest huvitatutele.

Tallinna Linnatranspordi ASi trammiteenistuse direktori Andres Arukivi sõnul on huvi linna rööbastranspordi vastu üha kasvanud. „Kui möödunud aastal, Tallinna trammi 130 juubeli pidustuste ajal, Kopli depoo uksed avasime, oli rahvast murdu ning uudistamist jätkus nii siseruumidesse kui ka hoovil välja pandud ajaloolistesse ja moodsatesse trammidesse. Sestap otsustasime linnaelanike uudishimu trammiasjanduse vastu ka sel aastal rahuldada ning huvilised Kopli depoosse külla kutsuda,“ selgitas Arukivi. Arukivi leiab, et tramminduse suure populaarsuse põhjuseks on viimaste aastate positiivsed arengud selles ühistranspordivaldkonnas, aga ka trammiliikluse muutmine linnaelanikele lähedaseks ja omaseks, andes trammidele ajalooliste ühiskonnategelaste ja väljapaistvate muusikainimeste ning kaunid naisenimed. „Viimaste aastatega on Tallinna trammiliiklus teinud läbi põhjaliku uuenduskuuri. 2014. aastal alustati 3. ja 4. liini trammitee rekonstrueerimisega. Betoonaluse sai trammitee lõikudes Vabaduse väljak – Vineeri ja Hagudi tänav – Tondi lõppjaam. Uuendati Majaka tänava trammitee ja rekonstrueeriti Vana-Lõuna depoo rööbastee ning tagasipöördering. 2015. aastal alustati ettevalmistusi Kopli suunalise trammitee rekonstrueerimiseks ja tööd 16 kilomeetrisel liinil viidi lõpule 2017. aasta 1. septembriks. Trammitee pikendus lennujaamani on teinud Tallinnast kesklinnaühenduse poolest ühe mugavama linna terves Euroopas,“ kirjeldas Arukivi põhjuseid, miks linlased trammidesse nii soosivalt suhtuvad.

130 aastane ajalooline ja samas kaasaegne Tallinna tramm pakub mugavat ja turvalist võimalust linnas liikumiseks. Läinud aastal läbisid trammid 37 kilomeetri pikkusel Tallinna rööbasteel 2,67 miljonit kilomeetrit.

Kõiki trammiusku tallinlasi oodatakse 14. septembril kell 13.00-16.00 Kopli depoosse avatud uste päevale. Saab näha depoo ruume, trammide hooldusala, 130 aastat tagasi sõitjaid vedanud hobukonkat, erinevaid kümnendite taguseid trammitüüpe ja kaasaegseid CAFe. TLT AS ootab Kopli depoosse elamusi täis päeva veetma!