Phone call icon
infoliin (sh leitud esemed) E-P 8:00 – 20:00 +372 643 4142
Leitud esemed

TLT AS tutvustab lastele tramme

Tallinna Linnatranspordi AS jätkab lastele mõeldud projekti „Kus trammid magavad?“, mille käigus tutvustatakse Kesklinna ja Kopli trammidepoosid.

TLT ASi juhatuse esimehe Deniss Boroditš sõnul on depoo huvikülastused väga populaarsed. „Käesoleval aastal on toimunud juba 37 lasteaedade ja kooli noorema astme rühmade depookülastust ning aasta lõpuni on registreerunud veel 53 rühma. Näitame lastele kõike trammidega seonduvat, sõiduks valmistumisest hooldus- ja remonttöödeni. Mudilased saavad istuda trammijuhi kabiinis ning neile jagatakse selgitusi, kuidas trammi juhtimine käib,“ kirjeldas Boroditš.

TLT AS trammiteenistuse direktor Andres Arukivi sõnul soovitakse depoo külastustega populariseerida keskkonnasõbralikku ühistransporti. „Lastele tramme tutvustades saame juurde veendunud ühistranspordikasutajaid, samuti loodame, et meie tööde-tegemistega kurssi viidud mudilastest nii mõnigi valib tulevikus trammijuhi või -hooldaja köitva ameti,“ avas Arukivi ettevõtmise eesmärke.

Trammid on muutunud aasta-aastalt tallinlaste seas üha populaarsemaks. Sellele on aidanud kaasa 2017. aastal lõppenud põhjalik trammiteede renoveerimine, mis lisas mugavust ning ohutust, ja uute trammide liinile toomine. Vähetähtis pole seegi, et Tallinna trammid kannavad tuntud poliitikute, muusikute ja kauneid naisenimesid, mis muudab ühissõidukid omanäolisteks ja linlastele lähedasteks.

Projekt „Kus trammid magavad?“ sai alguse 2018. aastal, kui depoosid külastas 80 lastegruppi kokku ligi kahe ja pooletuhande mudilasega.

Huvilistel on võimalik depoode külastuseks registreeruda meilil katri.metsma@tlt.ee või telefonitsi 643 4262. Kuna depoode külastusajad on novembriks-detsembriks juba täis, toimub gruppide registreerimine järgmiseks aastaks.