Phone call icon
infoliin (sh leitud esemed) E-P 8:00 – 20:00 +372 643 4142
Leitud esemed

TLT avas uue ja kaasaegse juhtimiskeskuse

Juhtimiskeskuse tööruumid. Foto: Mark Kitajev

20. mail toimus TLT uue ja kaasaegse juhtimiskeskuse ametlik avamisüritus. Sündmuse avasid TLT juhatuse liikmed Kaido Padar ja Andrei Novikov, Tallinna abilinnapea Kristjan Järvan, TLT nõukogu liige Anto Liivat ja juhtimiskeskuse direktor Tarmo Lai. Uus juhtimiskeskus meenutab oma toimeloogikalt lennujuhtimiskeskust ning tähendab kvalitatiivset hüpet kogu TLT-le kui ühistransporditeenuse osutajale.

Uus juhtimiskeskus koos kaasaegsete tehnoloogiatega võimaldab osutada senisest veelgi mugavamat ja kindlamat teenust, sest kogu info, mis varasemalt oli tegevusvaldkondade lõikes eri asukohtades üle linna laiali on nüüd koondunud ühtselt hallatavasse keskusesse Kadaka tee 62a, muutudes kiiremini kättesaadavaks ning operatiivselt hõlpsamini kasutatavaks. Juhtimiskeskuse suurimaks eeliseks on informatsiooni tõrgeteta kättesaadavus, mis aitab langetada õigeid otsuseid, viib paberimajanduse nulli, tõstab töötajate võimekust ülesannetega toime tulla ning aega ratsionaalselt kasutada.

“Juhtimiskeskus hakkab reaalajas haldama kogu ühistranspordi liikumist. Kui tekivad ummikud, saame sellest kohe ülevaate ning suudame leida lahendusi, kuidas graafik saaks takistustele vaatamata võimalikult täpselt järgitud. Meie eest ei jää varjatuks liiklusohtlikud olukorrad, kui keegi vahele süstides paneb bussi äkkpidurdust sooritama. Kui tekib avariiolukord, saame kohe alustada reservide otsimist, saata välja tehnoabi ja liiklusjärelvalve patrulli olukorra fikseerimiseks ning sündmuskohal liikluse korraldamiseks,” kommenteeris TLT juhtimiskeskuse direktor Tarmo Lai.

Tallinna linn toetas TLT juhtimiskeskuse projekti loomist 1,3 miljoni euroga.

“Kindlasti on see uuendus suur arenguhüpe kogu TLT-le. Seeläbi saame süsteemi toimepidevuselt kindlamaks ja igas etapis veelgi eesmärgipärasemaks, sest lühenevad otsustus ja käsuliinid. Võib kinnitada, et kui mingi suure kriisi puhul jääb kogu linn pimedaks ning lülituvad välja internet ja sidevahendid, siis TLT juhtimiskeskus jätkab tööd ning ühissõidukid sõidavad, sest oleme investeerinud ka reservgeneraatorisse, mis tagab vajadusel elektrivarustuse, kattes mitte üksnes juhtimiskeskuse vajaduse, vaid võimaldades ka busside tankimise, töökodade, pesulate ning kontorihoone elektrisüsteemi toimimise,” kommenteeris TLT juhatuse liige Kaido Padar.