Phone call icon
infoliin (sh leitud esemed) E-P 8:00 – 20:00 +372 643 4142
Leitud esemed

TLT kuulutas välja koolibusside väliskujunduse ideekonkursi

Oktoobris alustavad Tallinnas kooliõpilaste sõidutamist kolm spetsiaalselt selleks tellitud bussi Scania – Irizar i4. Konkursi eesmärgiks on saada bussidele väline kujundus.

Tallinna abilinnapea ja ASi Tallinna Linnatransport nõukogu esimees Andrei Novikov märkis, et linna sooviks on parandada koolibussiteenuse kvaliteeti ja tagada sõitjatele ehk õpilastele mugav sõit kooli. „Kui varem tehti pealinna koolidele tellimusvedusid linnaliinibussidega, siis alates oktoobrist hakkame vedama kooliõpilasi uute bussidega Irizar i4. Scania Eesti AS valmistab TLT-le kaks 55-kohalist ja ühe 63-kohalise kõigi mugavustega bussi, mis vastavad kõikidele turvanõuetele ning tagavad liikumisvõimaluse ka ratastooliga sõitjatele. Kindlasti tahame, et uued bussid oleksid ka vahva välimusega ning vastaksid õpilaste soovidele ning selleks oleme välja kuulutanud ideekonkursi,“ ütles abilinnapea Andrei Novikov, lisades, et koolibussid on mõeldud Tallinnas alg-, põhikoo­li- ning gümnaasiumiõpilaste­le. „Koolibussi kasutamine on õpi­lastele tasuta, selleks peab õpilane bussi sisenemisel näitama juhile oma õpilaspiletit. Lisaks, koolibuss on turvaline, sest sinna peale õpilaste teisi sõit­jaid sisse ei lasta,” selgitas Novikov.

TLT juhatuse liige Otto Popel sõnas, et busside originaalse väliskujunduse saamiseks soovib ettevõte kaasata loovaid ideid. “Konkursi eesmärgiks on saada väline kujundus uutele koolibussidele. Kujunduse juures tuleb arvestada, et bussid on mõeldud nii õpilaste veoks kui ka kooliliinidest vabal ajal muude tellimussõitude teenindamiseks ning nende väliskujundus peab sobima mõlema ülesande täitmiseks. Sobiva kujunduslahenduse valib välja komisjon, kuhu kuuluvad TLT, linnavalitsusese, Kujundusgraafikute Liidu ja Õpilasesinduste Liidu esindajad. Viimased just sellepärast, et  ka õpilased saaksid oma arvamust avaldada,“ selgitas Popel.

Popel avaldas lootust, et uute busside liinile jõudmisega kasvab ka õpilaste huvi koolibusside kasutamise vastu. „Tavapärasel kooliajal sõidab igapäevaselt pealinnas koolibuss kolmel liinil Viimsi keskus – Balti jaam, Tammneeme – Balti jaam ja Tiskre-Balti jaam, mis tagab tiheda asustusega äärelinnast mugava ja kiire ühenduse kesklinnaga, kus paljud õpilased koolis või huviringis käivad. Lisaks saavad pealinna haridusasutused, sh ka huviringid tellida busse ka näiteks õpilaste laagritesse viimiseks või ekskursioonidele sõiduks,“ lisas Popel.

Uute koolibusside hanke kogumaksumus on 851 000 eurot, millele lisandub käibemaks ning planeeritult jõuavad uued bussid linnaliiklusesse tänavu oktoobri teises pooles.