Phone call icon
infoliin (sh leitud esemed) E-P 8:00 – 20:00 +372 643 4142
Leitud esemed

TLT nõukogu nimetas ametisse uue juhatuse esimehe Kaido Padari

„TLT ülesanded pealinna ühistranspordi korraldamisel ja ettevõtte arendamisel on väga ambitsioonikad, silmas pidades Tallinna liikuvuse ja süsinikuneutraalsuse eesmärki. Kaido Padari tugev kogemus transpordivaldkonna juhina loob head eeldused TLT tulemuslikuks juhtimiseks,“ ütles 8. juulil TLT nõukogu esimeheks valitud Lauri Laats.

Kaido Padar astub ametisse 3. augustist juhatuse liikme tähtajaga viis aastat. TLT juhatuse esimehe lepingujärgne brutopalk on 7500 eurot, autokompensatsiooni ette nähtud ei ole, koolituskulude ülempiiriks on fikseeritud ühe kuu ametipalk aasta kohta, mis vastab linna kehtestatud korrale.

„TLT näol on tegemist teenindusettevõttega nii linlase kui ka külalise jaoks. Seda mõtteviisi silmas pidades on võimalik edasi minna. Teine aspekt on tegutsemine äriühinguna, mis tähendab, et peame üle vaatama tulud – kas on võimalik lisatulu teenida, olemasolevat vara väärindada, ja mõtlema läbi, kuidas olla äriühinguna efektiivsem. Juhina on minu jaoks ideaalne olukord, mille poole püüelda, et iga inimene, kes ettevõttes töötab, tunneb uhkust nii organisatsiooni, kolleegi kui ka iseenda üle,“ ütles Kaido Padar.

Kaido Padar juhtis 2021. aasta algusest tänavu 10. juulini Transpordiametit, oli aastatel 2017-2020 Eesti Talleks AS juhatuse esimees, 2015-2017 TS Laevad OÜ juhatuse esimees ning 2009-2015 AS Eesti Posti administratiivdivisjoni ja postiteenuste divisjoni juht. Kaido Padar on lõpetanud Tartu Ülikooli kehakultuuri teaduskonna 1993. aastal ning on täiendanud ennast nii TTÜ majandusteaduskonnas kui ka Tartu Ülikooli õigusinstituudis.

TLT juhatuse esimeheks kandideeris kokku 51 inimest, kellest valikukomisjon sõelus kolme vooruga välja kaks lõppvooru kandidaati. Lõpliku valiku kandidaatide seast tegi TLT nõukogu 8. juulil.

8. juulil toimunud TLT nõukogu koosolekul taandas ennast nõukogu esimehe kohalt abilinnapea Andrei Novikov ja nõukogu liikmed valisid uueks nõukogu esimeheks senise nõukogu liikme Lauri Laatsi.