Phone call icon
infoliin (sh leitud esemed) E-P 8:00 – 20:00 +372 643 4142
Leitud esemed

TLT ootab laulupeolisi ühissõidukitesse unustatud esemete järele

Ei möödu päevagi, kui sõitjad ei unustaks bussidesse, trammidesse ja trollidesse isiklikke asju. Erandiks polnud ka aeg, mil Tallinna kogunesid laulupeolised. Tallinna Linnatranspordi Aktsiaselts tuletab nii tallinlastele kui üle Eesti pealinna sõitnutele meelde, et kui olete peotuhinas kaotanud mõne isikliku eseme, tasub võtta ühendust meiega, selgitamaks välja, kas kaotsiläinu ei asu ühissõidukeist leitud esemete laos, kust see on võimalik kätte saada.

TLT teenindusdirektor Hannes Falten selgitab, kuidas käituda juhul, kui on kahtlus, et unustasite mõne vajaliku eseme ühissõidukisse. „Helistage telefonil 6434142 TLT klienditeenindusse, kirjeldage kaotatud asja ning öelge, mis kuupäeval, kellaajal ja millises suunas sõitsite ning andmebaasist vaadatakse järele, kas kirjeldusele vastav ese on meie leiulattu toodud.  Kui selgub, et see on olemas ja ootab omanikku, tuleb leppida kokku aeg, millal sellele meie peakontori valvelauda, Kadaka tee 62a, järele tulla,“ annab Falten konkreetsed juhised.

Falteni sõnul olid peolised isiklike asjadega hoolikad ja kaotatud esemete arv ei kasvanud laulupeo ajal plahvatuslikult, siiski leiti ühissõidukitest üks pass, mitu rahakotti, võtmeid ning mobiiltelefone, mille kaotamine tekitab omanikule selgelt probleeme. „Lisaks leiti ühissõidukeist veel vihmavarje, mütse, ühiskaarte, päikeseprille, salle ning kotte erinevate esemetega, mis kõik pikisilmi omanikku ootavad. Esimesed kaotatud esemed on aga juba õnnelikult tagastatud,“ teeb Falten lühikokkuvõtte laulupeo aegsetest leidudest.

„Valdavalt kasutavad meie teenuseid heatahtlikud sõitjad, kes mõnd eset leides toovad selle juhile, kes siis asjad vahetuse lõppedes dispetšerile toimetab. Lisaks vaadatakse tööpäeva lõpus iga ühissõiduk hoolikalt üle ning korjatakse kokku põrandale või pinkidele jäänud esemed. Kahjuks leiab omaniku vaid 25% kaotatust, sest inimesed ei oska või ei vaevu nende tagasisaamiseks meie poole pöörduma. Ca 15% kaotatud asjadest, näiteks dokumendid, anname üle politseile,“ kirjeldab Falten kaotatud esemetega toimuvat.

Läinud aastal leiti Tallinna ühissõidukitest enam kui 3100 eset, millest omanikele tagastati ligi 800.