Phone call icon
infoliin (sh leitud esemed) E-P 8:00 – 20:00 +372 643 4142
Leitud esemed

UHIUUSI TRAMME HAKATAKSE TESTIMA JUBA 9 KUU PÄRAST

Vastavalt sõlmitud lepingule jõuab esimene uus tramm PESA Twist juba uue aasta alguses Tallinna trammiliinidele testimiseks. Tänaseks on tehtud viimased kooskõlastused, mis puudutavad nii trammi välimust kui ka sisustust, mis tähendab, et tootja saab alustada spetsiaalselt Tallinna elanike jaoks mõeldud trammide tootmist. Kokku jõuab Tallinnasse vastavalt lepingule 23 uut trammi, mida toodab Poola trammi- ja rongitootja PESA.

TLT juhatuse liige Andrei Novikov kinnitas, et hetkel liigub trammide tootmisprotsess graafiku järgi, mis tähendab, et ettevõtte meeskond valmistub aktiivselt selleks, et juba üheksa kuu pärast saaks hakata testima uut Pesa Twist trammi pealinna oludes. „Ma võin kinnitada, et uued trammid on veelgi mugavamad ning pakuvad sõitjatele tõeliselt mõnusa reisi. Uue trammi puhul on ehk kõige suurem muudatus see, et tavapärase nelja ukse asemel on võimalik siseneda ja väljuda kuuest uksest. Samuti sisustasime koostöös erinevate puuetega inimestega seotud organisatsioonidega uued trammid viisil, mis lihtsustavad neile trammide kasutamist. Trammides on 65 istekohta ja trammid mahutavad kokku 300 sõitjat. Uute trammide sõitjatesalong on suures ulatuses madalapõrandaline, et tagada trammide turvaline ja mugav kasutamine erinevate vajadustega sõitjatele. Trammid varustatakse kaasaegsete sõitjate info- ja piletimüügisüsteemidega ja sõitjate turvalisuse tagamiseks videovalvesüsteemiga. Paigaldatav prioriteedisüsteem võimaldab trammil läbida ristmikke eelisjärjekorras, lisandub kaugdiagnostika võimalus. Nii juhikabiin kui ka sõitjatesalong saavad kliimaseadme,“ selgitas TLT juhatuse liige ning lisas, et ka uued trammid hakkavad sõitma 100% roheelektril, nagu juba kõik Tallinna trammid ja trollid täna sõidavad. „Lisaks võimaldavad trammid pidurdusel tekkiva energia tagastamist kontaktvõrku, säästes märgatavalt tarbitud energiat,“ ütles Andrei Novikov.

Teenindusdivisjoni direktor Hannes Falten  lisas, et uued trammid täiendavad Tallinna Linnatranspordi trammiparki, kuhu täna kuulub 64 trammi. Täiendavate trammide hankimise eesmärk on tõsta veelgi pealinna ühistransporditeenuse kvaliteeti, uuendada ja suurendada sõidukiparki ning seeläbi laiendada ka trammide teenuse ulatust. „Vanasadama trammiliinide ehitus, mis on jõudnud aktiivsesse faasi, tekitab kindlasti palju emotsiooni ning toob kaasa mõningaid ebamugavusi, aga meie kõigi kannatlikkus tasub end ära siis, kui uus liin saab valmis ning tallinlased saavad nautida sõitu uute trammidega,“ ütleb Falten, lisades, et uute trammide saabudes on TLT võimeline teenindama rohkemaid sõitjaid nii tänase veomahu juures kui ka siis, kui Vanasadama liin saab valmis.

Falten kinnitas, et teenindusettevõttena soovib TLT pakkuda pealinnas parimat ühistransporditeenust ja selleks on vaja investeerida nii ühistranspordisõidukite soetamisse, uute (trammi)liinide planeerimisse kui ühissõidukijuhtide koolitustesse, mis kõik aitab muuta ühistransporti sõitjatele veel mugavamaks, kvaliteetsemaks ja keskkonnasõbralikumaks.

TLT teenindab igapäevaselt Tallinnas inimesi 72 bussi-, 4 trolli- ja 4 trammiliinil, millel sõidab tööpäeva tipptundidel 441 bussi, 32 trolli ning 47 trammi.  Eelnevatel aastatel on Tallinnasse hangitud 20 uut CAF trammi ning renoveeritud või ümber ehitatud KT4 ja KT6 tüüpi tramme.